Biz Sizi Arayalım

Akyaka Tekne Turu

  • Akyaka Tekne Turu

TUR GENEL TANIMI
denizli çıkışlı, akyaka turu, zeytinli koyu, lacivert koyu

GEZİLECEK YERLER
akyaka turu, zeytinli koyu, lacivert koyu

KALKIŞ NOKTALARI
Albayrak Meydanı, TerasPark AVM, Çamlık Açıkhava Tiyatrosu, Çınar Hürriyet Ortaokulu

AKYAKA TEKNE TURU

** Sabah Kahvaltısı (Kişiye Özel Kahvaltı Tabağı, Sınırsız Çay)

** Kahvaltımızın Akabinde Muğla’ya doğru ilerliyoruz. Sakar geçidinden döne döne Gökova Körfezi’nin muhteşem manzarasının fotoğrafını çekip, Muğla’nın En güzel beldelerinden biri olan Sakar Dağı Eteklerine saklanmış olan Akyaka’ya ulaşıyoruz.

** Akyaka (Gökova)

o Bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi ile Ege'nin gizli cennetlerinden biri, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka’ya gidiyoruz. Akyaka doğal güzelliklerinin yanında, binlerce yıldır Güney Batı Anadolu’da yaşayan çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihi dokusu, değişik mimarisi, denizden her daim esen ılık meltem rüzgârları sizi büyüleyecektir… Mimari özellikleriyle ön plana çıkan ahşap Akyaka evlerinin her biri diğerinden güzel bahçelere sahiptir. Begonvillerin sarmaladığı bu şirin evler dantel gibi işlenmiş ahşap oymalarla süslüdür. Akyaka evlerinin mimari tarzı Ula’lı ressam ve sanatçı Nail Çakırhan’a aittir. Akyaka mimarisinin yanında ikinci incisi Azmak nehridir. o Dileyen Misafirlerimiz ile Azmak Turu(Ekstradır.)(10 TL): Beldedeki dağlardan gelen soğuk suların, Gökova körfeziyle buluştuğu yerde oluşan bir doğa harikası “Azmak“ üzerinde, 30 dakikalık tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turu sonrasındaki bizleri bekleyen teknemize geçiyoruz.

** Akyaka Limanından Teknemiz saat 10:00 Hareket

o Tekne Özellikleri: Tekne turumuz 150 kişi kapasiteye sahip dört katlıdır. Birinci katında kabinler ve lavabolar bulunmaktadır. İkinci kat dinlenme ve restoran bölümünden oluşmaktadır. Üçüncü kat güneşlenme ve eğlence yeri olarak kullanılmaktadır. Dördüncü kat güneşlenme alanıdır.

o Kandilli Koyu: Ufacık ve kumsalı olmayan, çakıllı, kumsal boyu kuru otlarla çevrili bir yer. Denizi tertemiz ve yemyeşil berrak suya sahiptir..

o İncekum Koyu: İncekum plajı, Ege’nin harika plajlarından biridir ve plaja vardığınızda masmavi, temiz ve duru bir deniz ile karşılaşacaksınız. Deniz karadan yaklaşık olarak 5 metre sonra kademe kademe derinleşmeye başlamaktadır. Son derece sakin ve temiz bir bölge olduğu için genellik ile aileler tarafından tercih edilmektedir. Denizin maviliği

sizleri gerçekten büyüleyecek.Günümüzde bu kadar temiz deniz bulmanın zorlaşmasına rağmen burası adeta bir cennet gibi tertemiz çıkacak karşınıza.

** Öğlen Yemeği:Tavuk şinitzel, Makarna, Salata (İçecek Ekstra)

o Sedir Adası (Müze Kart & Maksimum Özellikli Kartlar Geçer) (50 TL Giriş Ücreti) ; Sedir Adası'na ilk defa gelenler ilk olarak burada tanışırlar bu eşsiz kumsalla. Buradaki denizin turkuazlığını ve kumun altın rengini görünce kimse gizleyemez şaşkınlığını.. Ege Denizi’nin bu güzel ve küçük kumsalı bir aşk hikâyesine konu olmuştur. Günlerden bir gün Mısır Kraliçesi güzeller güzeli Cleopatra ile sevgilisi büyük kumandan Romalı Antoius'un yolları bu adaya düşmüş. Burada bol bol denize girip aşklarını tazelemişler. Fakat bu muhteşem adada tek şey eksikmiş; bir kumsal.. Bunun üzerine Cleopatra bu durumu sevgilisi Antonius'a anlatmış. Antonius ise Mısır'dan tam 60 gemiyle kum getirtip sevgilisinin ayaklarına sermiş bu güzel kumsalı.. Böylece Bu güzel ada, güzel bir plaja sahip olmuş..

o Cedrae Antik Kenti’ne ait ve antik tiyatro kalıntıları da burada bulunuyor. Adanın batı ucunda yer alan bu kalıntılar Roma dönemine ait, bölgede ayrıca bir de Agora Antik Kenti bulunuyor. o Not: Yüzme bilmeyen misafirlerimizin plajdan denize girebilecekleri noktadır.

o Zeytinli Koyu: Kayalıklarda denizkestanesi bulunmaktadır denizkestanelerini dikkat etmenize rica ediyoruz. Derinlik 3 – 5 metre arasındadır.

o Sualtı Mağarası: Tavşan adası olarak da bilinmektedir, derinlik 3 – 5 metre arasında değişmektedir.

o Lacivert Koy: Burası tablo gibi bir koy. Poseidon’un evinin burada olduğu rivayet ediliyor. Derinlik 70-80 m. O yüzden suyun rengi lacivert görünüyor. Her koyda olduğu gibi burada da yüzmek çok keyifli. Turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden. Koy, gün boyunca lacivertin farklı tonlarına bürünüyor.

** Akşam yemeği (Serbest Zaman)

** Denizli’ye dönüş

** Akyaka’da Serbest Zamanımızın sonra Gökova Körfezinde Kısa bir serbest Zamanın akabinde Denizli’ye Geri Dönüşe geçiyoruz.

Eğlenceli dönüş yolculuğumuz sonrasında misafirlerimizi aldığımız kalkış noktasına bırakarak Tatlı bir Yorgunlukla güzel anıları geride bırakıyor ve bir daha ki PaydosTur Organizasyonunda buluşmak üzere Siz Değerli Misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz..

  • Kodu: Özçoban akyaka
  • Kapasite: 25
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    210,00 TL


Mevcut Seçenekler:

Kişi