Biz Sizi Arayalım

Bella İtalya Turu İzmir’den Direkt Uçuşla

Ekstra Tur Yok !!
Milano (1) & Floransa (2) & Roma (2, Bologna (1) & Venedik (1) )
Pisa & Siena & San Gimignano& Nemi & Castel Gandolfo & Napoli & Pompei & Sirmione & Verona & Como
Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İzmir’den Direk Uçuş
8 Gün - 7 Gece
Tur Tarihi; 10 Temmuz

01.Gün İZMİR– MİLANO (BERGAMO)
Siz Değerli Konuklarımızla Adnan Menderes Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından Pegasus Hava yollarının PC 6503 sefer sayılı özel seferi ile saat 23.25’de Milano’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 01.00’de Milano’ya ulaşıyoruz. Milano’ya varışımızda alanda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Milano otelimizde.

02. Gün MİLANO – FLORANSA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, odalarımızı boşaltıyoruz ve Milano Şehir turu için hareket ediyoruz. Sadece Avrupa’nın değil Dünyanın moda ve ticaret merkezlerinden biri olan Milano şehri aynı zamanda İtalya’nın kültür ve sanat başkentlerinden biri olarak kabul edilir. Şehirde yer alan çok sayıda finans kurumu ve üniversiteleriyle de değerine değer katan bu güzel şehrin merkezinde yapacağımız turumuz esnasında, Dünyaca ünlü La Scala Opera Binasını, Duomo Katedrali ve Meydanını, 2. Vittorio Emmanuel Galeria’sını görüp, fotoğraflama olanağına sahip olacaksınız. Rehberimizin vereceği serbest zamanda, alışveriş caddesinde vakit geçirebilirsiniz. Milano şehir turumuzun ardından, Floransa’ya hareket ediyoruz. Toskana bölgesinin baş şehri, Rönesans’ın sembolü Floransa’da yapacağımız şehir turumuz sırasında muhteşem bir kubbeye ve ön cepheye sahip olan Santa Maria Del Fiore Katedralini, Giotto’nun Çan Kulesini, Cennet’in Kapısı olarak anılan Vaftizhane kapısını, adeta bir açıkhava heykel müzesini andıran Senyörler Meydanını, Eski Sarayı ve şehrin sembollerinden Ponte Vecchio köprüsünü panoramik olarak görüp fotoğraflayacağız. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda, dünyaca ünlü Floransa bifteğinin tadına bakmanızı öneririz. Serbest zaman sonrası Montecatini bölgesinde yer alan otelimize yerleşiyoruz.

03. Gün FLORANSA – PİSA – SAN GİMİGNANO - SİENA
Kahvaltının ardından Toskana Bölgesinin güzelliklerini keşfetmek için Mega Toscana turumuz için hareket ediyoruz. Tüm gün sürecek bu keyifli turumuzda öncelikle Pisa’ya gidiyoruz. Orta Çağ’da en güçlü Deniz Cumhuriyetlerinden birinin merkezi olan Pisa kentinde yapacağımız turda dünyaca ünlü Eğik Kulesinin de bulunduğu Piazza Miracoli (Mucizeler Meydanı) ‘nı göreceğiz. Pisa Kulesinin yanı sıra meydanı süsleyen Katedral ve Vaftizhane yapılarının da fotoğraflarını çekeceksiniz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda, uygun fiyatlı hediyelik eşya alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Pisa gezimizin ardından San Gimignano’ya hareket edeceğiz. Orta Çağ’ın en işlek kervan ve hac yollarından olan “Via Francigena” üzerinde yer alan ve yoğun ticari aktivitelerin faydasıyla zenginleşen San Gimignano , o dönemin zengin tüccar aileleri tarafından yaptırılan kule evleri ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda Toskana şarap üretiminin ve İtalyan gastronomisinin de merkezlerinden biri olan bu şirin kasabada çekeceğiniz fotoğraflar ile gözünüz, yiyeceğiniz pizza ve dondurma (Dünyanın en iyi dondurmacısı )ile de karnınız doyacak . San Gimignano’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Toskana günümüzün son durağı olan Siena’ya hareket ediyoruz. Siena kentinde yapacağımız gezintimizde, Orta Çağ kalıntısı surlarını, Katedral ve kiliselerini, dar sokaklarını, “il palio” diye adlandırılan at yarışlarına ev sahipliği yapan Campo Meydanını göreceğiz. Dolu dolu geçen turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Montecatini’de.

04. Gün FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Başkent Roma’ya hareket ediyoruz. Toskana Bölgesinden Lazio bölgesine rehberimizin anlatımları eşliğinde yapacağımız bu yolculuğun sonunda, Avrupa ve Dünya medeniyetinin kılavuz şehri, Roma İmparatorluğunun Başkenti Roma’ya ulaşır ulaşmaz yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Antik Roma’nın en önemli şaheserlerinden Kolezyum (Colosseo) ve Konstantin kapısını, Dünyanın en romantik anıtlarından Aşk Çeşmesini, en güzel anıların fotoğrafla ölümsüzleştiği İspanyol Merdivenlerini ve Popolo Meydanı’nı göreceğiz. Gün batımının ardından, Antik Roma’nın en ihtişamlı yapılarından tüm tanrıların tapınağı diye adlandırılan Pantheon’u, Sanatçılar meydanı olarak da anılan Navona Meydanını, Tiber nehri kıyısındaki Melekler Kalesi ve Melekler Köprüsü’nü de görecek ve yerleşmek üzere otelimize hareket edeceğiz. Konaklama Roma otelimizde.
05. Gün ROMA – NAPOLİ - POMPEİ
Kahvaltı sonrası, Güney İtalya’nın baş şehri Napoli’ye hareket ediyoruz. Öncelikle Napoli’nin biraz daha güneyinde kalan Pompei Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Vezüv yanardağının eteklerinde kurulmuş olan bu antik dönem kenti MS 1. Yüzyılda lavlar altında tarihe gömülmüş, arkeologlar tarafından ancak 1748 yılında tekrar keşfedilmiştir. Döneminin en zengin liman kenti olan Pompei, tarih kitaplarından eğlence hayatı ve sapkınlıklarıyla yer bulmaktadır. Burada yapacağımız ziyaretimiz sırasında, taşlaşmış insan vücutlarını, Gladyatör eğitim alanlarını, Tiyatro yapılarını, Büyük Forumu, Ticarethaneleri, Hamamları, ve dönemin zenginlerine ait villaları göreceğiz. Pompei turumuz sonrası vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Napoli şehir merkezine hareket edeceğiz. İtalyan kültürü ve gastronomisinin temel noktalarından biri olan Napoli, aynı zamanda İtalya’nın en büyük kentlerinden bir tanesidir. Liman şehri olmasından dolayı tarihin tüm dönemlerinde önemli bir yerleşke olarak kabul görmüştür. Meşhur İtalyan Pizzası ve hamur işlerinin en çok yapılıp tüketildiği Napoli şehri kendine özgü mimarisi ile de dikkat çekiyor. Ortaçağ ve sonrası dönemlerdeki siyasi-askeri gücünü bugün koruduğu mimarisinden anlamak mümkün. Napoli’de yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Liman bölgesi, Castel Nuovo, San Carlo Tiyatrosu, 1. Umberto Galeria’sı, Via Toledo alışveriş caddesi, Plebiscito Meydanı ve Eski Saray göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Roma otelimize transfer. Geceleme Roma’da.

06. Gün ROMA – CASTEL GANDOLFO – NEMİ (ÇİLEK KÖYÜ) – OUTLET CENTER - BOLOGNA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma’dan ayrılıyoruz. Başkente çok yakın konumda yer alan Castel Gandolfo ve Nemi kasabalarının ziyaret ediyoruz. Castel Gandolfo, bir krater gölü olan Albano gölüne kuşbakışı bir manzara sunan ve Papa’nın yazlık sarayına ev sahipliği yapan şirin bir köydür. Buradaki serbest zamanımızda Yazlık Sarayı dışarıdan fotoğraflayabilir, muhteşem göl manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Castel Gandolfo gezimiz sonrası “Çilek Köyü” diye anılan Nemi kasabasına hareket ediyoruz. Yerleşim yerinden isim alan Nemi krater gölüne hakim bir noktada kurulmuş Nemi Köyü, kendine özgü taş mimarisi, dar sokakları ve dağ çilekleri ile ünlenmiştir. Aşırı lezzetli çilekli turtalarının tadına bakmanızı öneririz. Bu keyifli turlarımız sonrası, Bologna’ya hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde İtalya’nın en büyük outlet alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından Bologna kentine ulaşıyor ve buradaki panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tüm yapıların kiremit renginde olmasından dolayı “Kızıl Şehir” diye adlandırılan Bologna, günümüzde otomotiv başta olmak üzere İtalyan endüstrisinin başlıca kentlerinden olup, son yıllarda Çizme’nin refah düzeyi en yüksek şehri olarak kabul edilmektedir. Binaların altındaki revaklı geçişleri kullanarak yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Piazza Maggiore, Neptün Çeşmesi, Tarihi Bologna Üniversitesi, Garisenda ve Asinelli Kuleleri, San Petronio Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Bologna otelimizde.

07. Gün BOLOGNA – VENEDİK
Sabah kahvaltımızın ardından, odalarımızı boşaltıp Venedik’e hareket edeceğiz. Birçok şehir planlamacıya göre insan eliyle inşa edilmiş en güzel şehir olarak anılan Venedik’teki turumuz için özel tekne ile San Marco Adasına geçeceğiz. Özellikle Ortaçağ Avrupasının en kudretli deniz devleti kabul edilen Venedik, doğudan gelen bir çok malın Avrupa’ya giriş limanı olmuş ve bu yüzden de zenginliğine zenginlik katmıştır. Elde ettiği zenginliği ve Dünyanın çeşitli yerlerinden getirdiği tarihi eserleriyle günümüzde Dünyanın en çok turist çeken kentlerinden biridir. Burada yapacağımız şehir turumuzda, “Son Bakış “ Köprüsü, Dükler Sarayı, San Marco Meydanı ve üzerindeki San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü, Aziz Markus Çan Kulesi yer almaktadır. Yürüyerek yapacağımız bu panoramik turumuzun ardından bir de meşhur Venedik gondollarıyla kanallar arasında bir tur yapacağız. Tur bitimi Venedik bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz.

08/09.Gün VENEDİK – VERONA – SİRMİONE – COMO – MİLANO - İZMİR
Kahvaltı sonrası Verona’ya hareket ediyoruz. Piccolo Roma(Küçük Roma) diye adlandırılan Verona kenti aynı zamanda Dünya Edebiyatı klasiklerinden Shakespeare’in Romeo&Juliet efsanesinin başkahramanlarına atfedilmiş evleri de barındırır. Verona turumuzda İtalya yarım adasının en iyi korunmuş arenalarından biri olan Arena di Verona, Juliet Evi, Erbe Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Garda gölü kıyısında kurulmuş Sirmione kasabasına hareket ediyoruz. Ortaçağ kalıntısı Scaligero Kalesi, ve Antik Roma’dan kalan termal hamamlarıyla ünlü bu tatil beldesinde öğle yemeği molamızı vereceğiz.(Dondurmalarını da tatmayı ihmal etmeyin). Turumuz sonrası İsviçre-İtalya sınırında yer alan Como gölü kıyısındaki Como şehrine hareket ediyoruz. Serbest zaman ve akşam yemeği molası olarak değerlendireceğimiz Como duraklamamız sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava yollarının PC 6504 sefer sayılı özel seferi ile saat 01.40’da İzmir’e hareket. Yerel saat ile 05.05’te İzmir’e varış ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

• Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Milano (BGY) – İzmir (ADB) ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Programda belirtilen otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
• Havalimanı vergi bedeli,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• Otel vergileri & turist şehir vergileri,
• TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

• Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro )
• Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro)
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Yurtdışı çıkış vergisi
• Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
• Rehber ve şoför bahşişleri

10 Temmuz
İki yada üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 799 EUR
Tek kişilik oda da konaklama : 1000 EUR
Çocuk 3-11 ( 2 yetişkin yanında ) : 675 EUR
Çocuk 0-2 ( 2 yetişkin yanında ) : 150 EUR

ÖNEMLİ NOTLAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, lokal Türkçe veya İngilizce rehberlik ile opere edilebilecektir. Son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Gezimatix sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gezimatix sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilin de toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Vize
*** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gezimatix sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  • Kodu: Elize10180720
  • Kapasite: 20
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    5.672,90 TL

  • (799 EUR)

Kişi