Biz Sizi Arayalım

Doğu Ekspresi İle Kars & Erzurum & Doğu Beyazıt Turu 22 Ocak 29 Ocak Hareketlli

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS & ERZURUM & DOĞUBEYAZIT TURU
UÇAKLA GİDİŞ TRENLE DÖNÜŞ
İZMİR - AĞRI / ANKARA - İZMİR UÇUŞU DAHİL
AĞRI(1)-KARS(2) DOĞUEKSPRES İ(1) GECE KONAKLAMA
DOĞU BEYAZIT İSHAK PAŞA SARAYI FARKIYLA...
22 Ocak- 29 Ocak Hareketli

1. GÜN İZMİR - DOĞU BAYAZIT (İSHAK PAŞA SARAYI) - AĞRI
Saat 07:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları’nın tarifeli uçuşuyla saat 10:05’de Ağrı’ya hareket ediyoruz. Saat12:10’daAğrı havalimanına inişimize istinaden bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında bizi bekleyen aracımızla Doğubayazıt’a geçiyoruz ve İshak Paşa sarayını hep birlikte geziyoruz. İshak Paşa Sarayı, saraydan öte bir külliyedir. İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü dür ve en güzelidir. Saray Topkapı Sarayı’nla boy ölçücecek düzeyde zengin ve güzeldir. Doğu bayazıt İlçesi'nin 5km. doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan Saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısıdır. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. Sarayın Harem Dairesi Takkapı kitabesine göre yapılış tarihi Hicri 1199,Miladî1784'tür.İshak Paşa sarayını gezdikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere Ağrı’daki otelimize geri dönüyoruz.
2. GÜN ERZURUM - KARS
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Erzurum’da yapacağımız şehir turu esnasında Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulucami, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin Yapıldığı Kongre Binası görülecek yerler arasındadır. Ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Panoramik olarak Katerina Av Köşkü’nü görüyoruz. Sonrasında Allahu Ekber Dağları
eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitliği ziyaret ediyoruz ve Sarıkamış Kayak Merkezinde serbest zaman veriyoruz. Tur bitimi Kars’taki otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Kars’tadır. Arzu eden misafirlerimiz, Yemekli (tadı damağınızda kalacak kaz eti tatma olanağı) Ekstra Bölgenin en iyi ekibinden Kafkas Dansları + Aşık Atışması+ Canlı Müzik Programı gösterilerini izleme imkânı olacak.(120 TL)
3. GÜN KARS
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, otelden hareket ediyoruz. Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesinin geziyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Taht düzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turun da hala kullanılmakta olan yapılardan Valikonağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü ,Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında dır. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizdedir.
4. GÜN KARS- ÇILDIR - ANi
Kahvaltı sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz, Göl çevresinde fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ani Ören yerine hareket ediyoruz. Büyük Katedral, Ebul Meneçuher Camii, Kızlar Sarayı, İpekyolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Aslanlı Kapının görülmesi, Arpaçay’ı görüp, Kars şehir merkezine geçiyoruz. Kars merkezde alışveriş imkânı için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında saat23:55'teDoğu Ekspresi trenine geçip vagonlara yerleşiyoruz.
5. GÜN DOĞU EKSPRESİ - DİVRİĞİ -SİVAS
Sabah 10.51’de Divriği’ye ulaşan trenimiz yaklaşık 2,5 saat mola veriyor. Dileyen misafirlerimiz vagondan ayrılarak ekstra olan Divrik turumuza katılabilirler(50 tl). Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklunu taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camii, Ayanağa Konağı ve çarşısı görülecek yerler arasındadır. Divrik turumuzun ardından 13.33 te trenimiz tekrar hareket edecektir.Yaklaşık 2 saat 15 dakika sonrası Bostan kaya tren istasyonunda duraklayacak olan trenimiz misafirlerimize Sivas Merkez’i görmeleri anlamında bir serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sivas turumuza katılabilirler.(60 TL) Sivas’ta ilk olarak Millî Mücadelenin en önemli kararlarından bazılarının alındığı Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan birçok eseri bir arada bulabileceğimiz Buriciye Medresesi-Şifaiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Bostan kaya Tren istasyonuna dönerek 19.25 hareketle Ankara’ya hareket ediyoruz.
6. GÜN DOĞU EKSPRESİ - ANKARA - İZMİR
Sabah 05.15 civarında Ankara Tren Garı’na ulaşarak işlemlerimizi tamamladıktan Sonra Ankara Esenboğa havalimanına geçerek Pegasus havayolları tarifeli seferiyle İzmir’e hareket ediyor, turumuzu sonlandırıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 1 gece Ağrı otelimizde Yarım Pansiyon konaklama
* 2 gece Kars otelimizde konaklama
* Otelde alınacak kahvaltılar
* 1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Doğu ekspresi ile Kars-Ankara Yataklı Trende konaklama
* İzmir-Ağrı Pegasus uçak bileti
* Ankara – İzmir Pegasus Uçak bileti
* Havalimanından tren garına transfer
* Programda dahil olan turlar
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat& Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri
* Doğu Ekspresi Treninde Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
* Alkollü ve Alkolsüz içecekler
* Mini barkullanımı
* Programda belirtilen ekstra turlar
* Kafkas dansı gösterisi
* Aşıklar Atışması
* Kişisel harcamalar.
* Müze- ören yeri giriş ücretleri

FİYATLAR:
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2399TL
SINGLE FARKI:600TL
ÇOCUK FİYATI: 2050TL
BEBEK FİYATI: 250 TL

*Özel tur araçları ile seyahat
*Araç içi ikramlar
*2 gece Kars Hotel de konaklama
*Otelde alınacak 2 kahvaltı
*1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Doğu ekspresi ile Ankara- Kars Yataklı Trende konaklama
*İzmir-Ankara Pegasus Havayolları uçak bileti
*Kars – İzmir Sunexpress Uçakbileti
*Havalimanından tren garına transfer
*Programda dahil olan turlar
*Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
*Tüm öğle yemekleri,
*Doğu Ekspresi Treninde Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
*Alkollü ve Alkolsüz içecekler
*Mini bar kullanımı
*Programda belirtilen ekstra turlar
*Kafkas dansı gösterisi ve kişisel harcamalar.
*Müze- ören yeri giriş ücretleri
  • Kodu: ELİZE10172020
  • Kapasite: 20
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    2.399,00 TL

Kişi