Biz Sizi Arayalım

GÜNEŞİN FARKLI DOĞDUĞU TOPRAKLARA GÜNEY DOĞU ANADOLUYA YOLCULUK 24-30 MAYIS

24 Mayıs Pazar 2020 saat 18:00 de Denizli’den  hareket ediyoruz. Denizli,Çay,Konya,Adana istikametinden yolcuğumuza başlıyoruz.

25 Mayıs Pazartesi 2020 :Sabah saatlerinde Hatay’dayız.Kahvaltımızın ardından medeniyetler şehri Hatay’ı gezmeye başlıyoruz.Antakya Müzesi Aziz  Pierre Kilisesi’ni gezdikten sonra Habib-i Neccar Cami’ndeyiz.Daha sonra tarihi Kurtuluş Caddesi üzerindeki Hatay Çarşısına gidiyoruz.Alış veriş ve yemek molasının ardından Harbiye Şelaleri’ne yakın konumda ki otelimize gidiyoruz.Dileyen konuklar Harbiye bölgesini otel girişinden sonra gezebilirler. 

 26 Mayıs Salı 2020 ::Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Hatay’dan ayrılıyor, doğunun Paris’i olarak bilinen Gaziantep’e gidiyoruz.Gaziantep’e varış itibari ile ilk olarak Gaziantep Çarşısı,Antep hanları,Karagöz Caddesi,Zincirci Bedesteni,bakırcılar ve yemeniciler çarşısı  gezeceğimiz yerler arasında .Serbest vaktinizde tarihi çarşıda yörenin meşhur tatlarını mutlaka denemelisiniz.Tur son otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te. 

27 Mayıs Çarşamba 2020 :Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Antep’ten ayrılıyor, Mezopotamyanın can suyu Fırat’ın kıyısında kurulu Halfeti’ye geliyoruz.Dilerseniz Fırat’ın masmavi sularında 1 saatlik bir tekne turu ile sular altında kalan savaşan köyü,Rum Kalesini müzik eşliğinde gezebilirsiniz.(Ekstra)Halfeti gezimizi sonlandırıyor Şanlıurfa merkeze gidiyoruz.Öğle yemeği molasının ardından Ayn Zeliha Gölü,Balıklı Göl,Hz.İbrahimin dergahı ve doğduğu yer,İbrahim Peygamber makamı ve camisi, Urfa Çarşısı göreceğimiz yerler arasında .Akşam saatlerinde UNESCO listesine aday,12000 yıllık mabed Göbeklitepe’ye gidiyoruz.Buradaki gezimizin ardından Şanlıurfa’da ki otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği sonrası dileyen konuklar Urfa sıra gecesi eğlencesine katılabilirler.(Ekstra) 

28 Mayıs Perşembe 2020 :Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Urfa’dan ayrılıyor,Mardin’in meşhur ilçesi Midyat’a doğru hareket ediyoruz.Midyat konukevi ziyaretinin ardından dileyen konuklar Midyat sokaklarını ve çarşısını gezebilirler Öğle yemeği molasının ardından Mardin’e doğru hareket ediyoruz.İlk olarak Kasımıye Medresesi’ne gidiyoruz.Mezopotamya ovası adeta ayaklarınızın altında.Daha sonra Mardin eski çarşısına gidiyoruz.Daracık sokakları ,Ulu Camisi,yöresel çarşısı ve kendine has özellikleriyle adeta zaman burada durmuş.Verilecek serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Mardin’de. 

29 Mayıs Cuma 2020 :Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz.Yaklaşık 1 buçuk saatlilk bir yolcuğun ardından Surları,Dicle Nehri,On kemereli köprüsü,Ulu Camisi,Burçları ile Diyarbakır’dayız.Öğle yemeği için Diyarbakır’ın meşhur ciğer kebabını mutlaka tatmalısınız.Diyarbakır’dan ayrıldıktan sonra ,Siverek güzergahından Kahta’ya gidiyoruz.Fırat Nehri üzerinde Nissibi Köprüsü’nde kısa bir molanın ardından Kahta’da Nemrut Dağı’na gitmek için hazırlanıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerle tanrıların dağı olarak bilinen Nemrut Dağı Milli Parkına gidiyoruz.En eski Roma köprülerinden olan Cendere Köprüsü,Kommegene Uygarlığı kalıntılarını ,Karakuş Tümülüsü’nü gördükten sonra,güneşin batışını Nemrut’ta izlemek üzere yaklaşık 2200 metre yükseklikteki Nemrut’a çıkıyoruz., Tur bitimi, minibüslerle otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da.

 

30 Mayıs Cumartesi 2020:Sabah otelden ayrıldıktan sonra Adıyaman’dan Adana’ya hareket ediyoruz.Yol güzergahımızda Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yörenin en güzel dondurmasını tatmak üzere kısa bir mola veriyoruz.Mola sonrası Adana’ya yolculuğumuz devam ediyor.İlk olarak Adana’da öğle yemeği molası veriyoruz.Yörenin meşhur kebabını yemeye ne dersinizJ Öğleden sonra Sabancı Camini,Taş Köprü,Seyhan Nehri’ni gezdikten sonra akşam saatlerinde Tarsus’a gidiyoruz.Tarsus Çayı kenrasında ,Tarsus Şelalesinde akşam çaylarımızı içtikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Bir başka Paydos Tur Organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks araçlarımızla ulaşım
*Araç içi ikramlar
*5 gece YARIM PANSİYON konaklama
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Gidiş yolundaki kahvaltı
*Otellerde alınacak akşam yemekleri ve kahvaltılar
*Zorunlu seyahat sigortası
  • Kodu: 240520
  • Kapasite: 40
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    1.750,00 TL

  • (1750 TRY)

KişiBunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'den Otobüslü Gap Turu (Yarım Pansiyon 8 Gün, 7 Gece, 5 Gece Otel Konaklamalı)

İzmir'den Otobüslü Gap Turu (Yarım Pansiyon 8 Gün, 7 Gece, 5 Gece Otel Konaklamalı)

1 Günİzmir Hareket GünüCumartesi17:00 Üçkuyular Fahrettin Alpay Metro Çıkışı, 18 Ege Üniversitesi Acil Çıkış Kapısıönünden hareket ve gece yolculuğu lüks Paydostur otobüsümüzde. Bursa, Eskişehir, Ankara, Adana üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi vesıcak soğuk içecek ikramlarımız ile yaklaşık olarak 14 saat sürmektedir. 2 GünAntakya-Habib Neccar ..

1.579,00 TL

Uçaklı Butik Mardin Turu

Uçaklı Butik Mardin Turu

1 Gün - HASANKEYF-MİDYATServis kullanacak misafirlerimiz ile belirtilen yer ve saatlerde buluşmanın ardından , Pegasus Havayollarının 06:05 uçağı ile Diyarbakır'a uçuyoruz. Hasan Paşa hanındaalacağımız kahvaltının ardından Mardin'e hareket ediyoruz. Batman üzerinden Hasankeyf' e devam ederken muhteşem Dicle nehir manzaraları bize eşlik ediyor. IlısuBarajı'nın yapımı dolayısıyla tamamen sular altında kalacak olan Hasankeyf yerleşimini rehberimizin anlatımları eşliğinde fot..

1.699,00 TL