Biz Sizi Arayalım

GÜNEŞİN FARKLI DOĞDUĞU TOPRAKLARA GÜNEY DOĞU ANADOLUYA YOLCULUK 1-7 EKİM 2019

1 Ekim 2019 akşam saat 20:30 da Nazilli’den  hareket ediyoruz. Konya,Adana istikametinden yolcuğumuza başlıyoruz.

 

2 Ekim 2019 : İlk olarak gidiş yolunda verilecek kahvaltı sonrası   Adıyaman’a gidiyoruz.,Nemrut Dağı’na gitmek için hazırlanıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerle tanrıların dağı olarak bilinen Nemrut Dağı’na çıkıyoruz.En eski Roma köprülerinden olan Cendere Köprüsü,Kommegene Uygarlığı kalıntılarını ,Karakuş Tümülüsü’nü gördükten sonra,güneşin batışını Nemrut’ta izliyor, sonra minibüslerle otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da.  

 

3 Ekim 2019 :  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Adıyaman’dan ayrılıyor, yeni yapılan Nissibi Köprüsü ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz.Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Diyarbakır’dayız,Tarihi Sur meydanı, Ulucami, Diyarbakır çarşısı  On kemereli köprü göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeği molasının ardından Midyat’a hareket ediyoruz.Devlet Konuk Evi,sokakları,gümüşçüler çarşısı göreceğimiz yerler arasında.Midyat turu sonrası  Nusaybin’e hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Mardin Nusaybin’de.

4 Ekim 2019 : Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası,ilk olarak bir Süryani manastırı olan Deyrulzefaran Manastırı’ndayız.Manastır gezisi sonrası dileyen misafirler Süryani gümüşünden yapılan telkarilerden alabilirler.Manastırdan ayrılıyor eski Mardin’e varıyoruz.Kesme taşlardan yapılan bu tarihi kentte adeta büyüleniyoruz.Ulucami,Mardinmüzesi,MardinÇarşısı,Kasımıye Medresesi gezdikten sonra Kızıltepe yolundan Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.Akşam saatlerinde 12000 yıllık tarihe sahip,dünyanın ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz.İnsanlık tarihi adeta gelecek için tekrar yazılacak.Göbeklitepe gezisinin ardından Şanlıurfa’da ki otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa’da.Yemek sonrası otelimizde sıra gecesi eğlencesi düzenlenecektir. 

( Göbekli Tepe’nin kapanma saatine göre Harran’a gidilebilir. )

 

5 Ekim 2019 : Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Şanlıurfa Kurtuluş Müzesi,Ayn Zeliha Gölü,Balıklı Göl,Hz.İbrahimin dergahı ve doğduğu yer, Urfa Çarşısı göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeği molasını Urfa’da veriyoruz.,.Burada ki ziyaretimizin ardından mezopotamyanın can suyu Fırat’ın kıyısında kurulu Halfeti’ye geliyoruz.panaromik Halfeti gezimizi sonlandırıyor,Doğunun Parisi olarak bilinen Gaziantep’e gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te.  

 

 

6 Ekim 2019 : Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz,İlk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz.Fırat yakınlarında kurulan bu antik şehrin mozaiklerini bir arada bulabileceğiniz bir müze burası.Mozaik müzesinin ardından,GaziantepÇarşısı,KaragözCaddesi,ZincirciBedesteni,bakırcılar ve yemeniciler çarşısı  gezeceğimiz yerler arasında.Verilecek öğle yemeği ve alış veriş molasının ardından Antep’ten ayrılıyor,Antakya’ya hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama Antakya’da. 

 

7 Ekim 2019 : Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Hatay gezimize başlıyoruz.3 dinin dostluk içinde yaşandığı Hatay’da ilk olarak Mozaik Müzesi ve Hristiyanlığın ilk kilisesi olan St.Pierre’igezdikten sonra,şehrin sembolü Habib-i Neccar Cami’ndeyiz.Daha sonra tarihi Kurtuluş Caddesi üzerindeki Hatay Çarşısında verilen yemek ve alış veriş molasının  ardından Adana’ya hareket ediyoruz.Adana’da Sabancı Camini gezdikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Bir başka Paydos Tur Organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Lüks araçlarımızla ulaşım
Araç içi ikramlar
5 gece YARIM PANSİYON konaklama
Profesyonel rehberlik hizmeti
Otellerde alınacak akşam yemekleri ve kahvaltılar
Zorunlu seyahat sigortası
  • Kodu: 01112019
  • Kapasite: 40
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    1.750,00 TL

  • (1750 TRY)

Kişi