Biz Sizi Arayalım

İzmir’den Direkt Uçuşla Romantik Avrupa Turu Pegasus Havayolları Özel Seferi İle

İtalya – Slovenya – Avusturya – Almanya – İsviçre – Liechtenstein
6 Ülke , 18 Şehir
Milano – Como – Venedik – Verona – Sirmione – Torino - Ljubljana – Bled Gölü –
Halstatt – Salzburg – Münih – Augsburg – Rothenburg – Heidelberg – Stuttgart –– Shaufhausen – Appenzell – Vaduz
Ekstra Turlar Hediye !! Ekstra Ödeme Yok !!
İzmir’den Direkt Uçuş Konforu !!
Bölgede Uzman Rehberlerimiz Eşliğinde Tüm Şehir Turları !!!
Tur Çıkış Tarihleri;
17.07.2020
28.08.2020

1.GÜN İZMİR – MİLANO

İzmir Adnan Menders Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Pegasus Hava Yolları önünde buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları PC 6503 nolu tarifeli seferi ile saat 23.25 ’da Milano’ya hareket, yerel saat 01.00 ‘da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Milano bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MİLANO – VADUZ – APPENZELL KÖYÜ – SCHAUFHAUSEN - STUTTGART
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızın boşaltılması ve Vaduz için hareket. Bugün izleyeceğimiz rotada öncelikle İtalya’dan ayrılıp İsviçre sınırlarında seyahat etmeye başlayacağız. Müthiş doğa manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuğumuz bizi, İsviçre- Avusturya sınırında bulunan şirin ülke Liechtenstein’ın başkenti Vaduz’a kadar götürecek. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein dağların yamacına kurulmuş bir Prenslik aynı zamanda. Vaduz’da yapacağımız turumuzda Prenslik Şatosu, St Florin Katedrali, Belediye Binası, Postane Binası ve  Prensin özel koleksiyonlarının sergilendiği sokakları göreceğiz. Vaduz turumuzun ardından Appenzell’e hareket ediyoruz. Appenzell, Zürih gölünün kuzeyinde, Saint Gallen kentinin yükseklerinde kurulmuş tipik bir İsviçre Dağ Köyüdür. Yemyeşil doğası, ahşap cepheli rengarenk evleri, ve kırların arasında kurulmuş süt çiftlikleri ile öne çıkan Appenzell’de geçireceğimiz sürede kendinizi bir anda Heidi masalının içinde bulacaksınız. Appenzell gezimiz sonrası Schaufhausen’de bulunan Ren Şelalesi fotoğraf molamızI takiben Almanya sınırlarına giriş yaparak Stuttgart bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN STUTTGART – HEİDELBERG – ROTHENBURG OB DER TAUBER
Sabah kahvaltımız sonrası, Romantik Yol (Heidelberg&Rothenburg) turumuz için hareket ediyoruz. Öncelikle, şarkılara ilham olmuş Heidelberg’e ulaşıyoruz. Almanya’nın ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan bu güzel ve tarihi kent Neckar nehri kıyısında kurulmuştur. Gezimiz sırasında, nehir üzerindeki Karl Teodor Köprüsünü (Eski Köprü), Karlplatz , Marktplatz Meydanlarını, Belediye Binasını, Katedrali ve Avrupa’nın trafiğe kapalı en uzun alışveriş caddelerinden Haupstrase’yi göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz füniküler ile Heidelberg Kalesine çıkıp, bu güzel şehri bir de yukarıdan fotoğraflayabilirler. Heidelberg gezimisin sonrasında, Romantik Yol güzergahının en can alıcı noktası, Orta Çağ’dan kalma surlar içinde yaşamı sürdüren, olağanüstü ve renkli mimarisiyle Rothenburg’u ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız gezimiz sırasında zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Bu güzel turumuzun ardından Stuttgart’a hareket ediyoruz. Stuttgart şehrinin merkezinde vereceğimiz serbest zamanımız sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


4.GÜN STUTTGART – AUGSBURG – MÜNİH - SALZBURG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Romantik Yol üzerindeki Augsburg’a hareket. Almanya’nın en eski kentlerinden biri olan Augsburg, Bavyera Eyaletinde yer almaktadır. Roma İmparatorlarından Augustus’un kurduğu bu kent, günümüzde bir Sanayi ve üretim merkezidir. Augsburg’da yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Perlach Kulesini, Tarihi Belediye Binasını, Şehir Katedralini ve Fugger Evi’ni göreceğiz. Augsburg gezimizin ardından Münih’e hareket. Günümüzde Almanya’nın üçüncü büyük kenti, Bavyera Bölgesinin başkenti Münih’de yapacağımız şehir turumuzda, Eski Belediye Binası, Opera Binası, Fraumunster Katedrali, Juliet Heykeli, Adolf Hitler’in propaganda toplantılarını yaptığı birahane göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Avusturya’nın en güzel kentlerinden Salzburg’a hareket ediyoruz. 2 saatlik bir yolculukla ulaşacağımız Mozart’ın kentinde yapacağımız şehir turumuzda, Mozart’ın evini, Mirabelle Sarayı Bahçesini, Salzburg Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5.GÜN SALZBURG – HALSTATT – BLED – LJUBLJANA
Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Halstatt’a hareket. Avusturya’nın en çok ziyaret edilen kasabası Halstatt, National Geografic’in araştırmasına göre dünya üzerinde en çok fotoğrafı çekilen yerler arasında Beşinci sıradaymış. Burada bulunacağımız süre içinde kendinizi bir masal tablosunun içinde hissedeceksiniz ve çekeceğiniz manzara fotoğrafları uzun yıllar albümlerinizi süsleyecek.
Halstatt gezimizin ardından bir başka cennet yerleşim Bled Gölü için hareket. Şiirlere konu olmuş bu doğa harikası göl, Slovenya’nın Gorenjska bölgesinde dağlarla çevrili bir konumda yer alıyor. Nefes kesen manzaralara şahit olacağımız Bled Gölü turumuzun ardından Ljubljana bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6.GÜN LJUBLJANA – VENEDİK
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben, Ljubljana şehir turumuz için hareket ediyoruz.Eski Yugoslavya’nın gözde şehirlerinden, günümüzde Slovenya’nın Başkenti Ljubljana, Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış modern ve canlı bir kenttir. Panoramik şehir turumuzda Ljubljana Katedrali, Cobbler’s Köprüsü, Üçlü Köprü, Ljubljana Kalesi, Fransız Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası, Venedik’e hareket. Tronchetto Bölgesine ulaştığımızda bizi karşılayacak olan özel teknemizle Venedik’in idari ve tarihi merkezi San Marco adasına geçiyoruz. Dünyanın en güzel kentlerinden biri olan Venedik’teki turumuzda San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, İç çekiş Köprüsü, San Marco Çan Kulesi, Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Bu güzel ve tarihi kentte vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz gondol ile kanallar turu yapabilirler. Venedik turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.


7.GÜN VENEDİK – VERONA – SİRMİONE(GARDA GÖLÜ) – COMO – MİLANO
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından Verona’ya hareket ediyoruz. Birçok tarihçiye göre “ Küçük Roma” olarak adlandırılan Verona kenti, aynı zamanda Wiliam Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo & Juliet efsanesinin de yaşandığı kenttir. Roma dönemi ve Orta Çağ’ ait birçok yapıya ev sahipliği yapan Verona’da yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Arena di Verona (Roma Amfitiyatrosu), Erbe Meydanı, Juliet Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Verona turumuz sonrası, Sirmione’ye hareket. Sirmione, turkuaz rengi görüntüsüyle ve termal su kaynaklarıyla ünlü Garda Gölü kıyısında kurulmuş, keyifli bir tatil beldesidir. 2 katlı şirin evleri, begonvillerle dekore edilmiş Fransız balkonlarıyla ve tarihi Scaligero Kalesi ile sizleri büyüleyecek olan Sirmione’de, güzel bir öğle yemeği yiyebilir, enfes dondurmalarının tadına bakabilirsiniz. Sirmione’den sonra göreceğimiz bir başka tabiat güzelliği Como gölüne hareket ediyoruz. Como gölü kıyısında kurulmuş tarihi Como kentinde vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Milano bölgesi otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.


8.GÜN MİLANO – TORİNO – İZMİR
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası odalarımızı boşaltıp, Torino’ya hareket ediyoruz. Piemonte Bölgesinin en dinamik ve zengin kenti Torino, aynı zamanda müzeleriyle ve UNESCO Kültür Mirası tarihi kent merkeziyle dikkat çekiyor. Torino panoramik şehir turumuzda, Savoya Hanedanına ait Kraliyet Sarayı’nı, San Carlo Meydanını, Tiyatro Binasını, San Giovanni Katedralini, Ulusal Sinema Müzesi Binasını ve Republica Meydanını görüyoruz. Torino gezimizin ardından, Milano şehir turumuz için hareket ediyoruz. İtalya’nın finans ve ticaret başkenti olarak değerlendirilen Milano, eğitim, kültür ve sanat açısından da ülkeye önderlik yapıyor. Milano’ya varışımıza istinaden yapacağımız turumuzda La Scala Opera Binası’nı, 2. Vittorio Emmanuel Galeria’sını, Duomo Katedrali ve Meydanı’nı görüyoruz. Turumuz sonrası vereceğimiz alışveriş ve yemek molamızı takiben rehberimizin vereceği buluşma saatinde otobüsümüzle Bergamo havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları’n ın PC 6504 Nolu uçuşu ile saat 01.40 Da İzmir’e uçuyoruz. Saat 05.05 da Güzel İzmir’imize ulaşıyoruz. Bir başka keyifli turumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER


➢ Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Milano (BGY) – İzmir (ADB) ekonomi sınıfı uçak bileti,
➢ Programda belirtilen otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
➢ Havalimanı vergi bedeli,
➢ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
➢ Otel vergileri & turist şehir vergileri,
➢ TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
➢ Vize ücreti ve servis bedeli (150Euro )
➢ Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro)
➢ Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
➢ Yurtdışı çıkış vergisi
➢ Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
➢ Programda belirtilen tüm ekstra turlar
➢ Rehber ve şoför bahşişleri

17 Temmuz/28 Ağustos
İki yada üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 749 EUR
Tek kişilik oda da konaklama : 1019 EUR
Çocuk 3-11 ( 2 yetişkin yanında ) : 649 EUR
Çocuk 0-2 ( 2 yetişkin yanında ) : 200 EUR

  • Kodu: Elize172820
  • Kapasite: 20
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    5.317,90 TL

  • (749 EUR)

Kişi