Biz Sizi Arayalım

Kaş

Büyüleyen coğrafyasıyla Antalya’nın en gözde tatil noktalarından biridir Kaş. Her ne kadar popüler bir nokta olsa da, ulaşım zorluğundan dolayı çok az bir dönem kalabalıklaşıyor. Antalya il merkezine yaklaşık 188 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor. Sakin ve huzurlu bir tatil arayanların sıklıkla tercih ettiği bir bölge olan Kaş, tarih ve doğanın bütünleştiği bir nokta olmasının yanı sıra birbirinden leziz yemekleriyle de her damağa hitap ediyor. Antalya Kaş’ta gezilip görülmesi gereken birçok nokta ve yapılacak birçok aktivite bulunuyor.

Kaş Bölgesi
Kaş Gezilecek ve Görülecek Yerler
Antiphellos Antik Kenti: Likya lahitleri, kaya mezarları ve antik tiyatrosuyla önemli bir antik yerleşim alanı olan Antiphellos Antik Kenti, Kaş gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sıralarında yer alıyor. Hellenistik ve Roma dönemlerinde önemli bir yerleşim alanı olmayı sürdüren antik kentin en önemli kalıntısı Kaş Antik Tiyatrosu’dur. Bölgeye Kaş Merkez’den yürüyerek gidilebiliyor.

Küçük Çakıl Plajı ve Büyük Çakıl Plajı: Kaş’ın ünlü plajları arasındaki Küçük Çakıl Plajı Merkez ilçeye oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Büyük Çakıl Plajı ise merkeze yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Patara Plajı: Antalya- Kaş’ın ünlü Patara Plajı’nda güneşlenip, turkuaz sularında mutlaka serinlemelisiniz. Patara Antik Kenti’ne yakın bir konumda yer alan plaj, aynı zamanda deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı sayılı noktalardan biri ve Kaş’ın en görülesi yeri.

İslamlar Köyü: Kaş Kalkan’a yaklaşık 8 kilometrelik bir mesafede yer alan İslamlar Köyü, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalar arasında olup, sizin de Kaş gezinizde rotanızı çevireceğiniz noktalar arasında olabilir. Köy halkının günlük yaşantısını gözlemleyebilir, alabalık çiftliklerini gezebilirsiniz.

Aslanlı Lahit: Aslanlı Lahit, Kaş’ın simgelerinden biri. Uzun Çarşı’nın sonunda yer alan bu tarihi eser Likya döneminden günümüze gelen en sağlam kral mezarları arasındadır.

Hidayetin Koyu: Kaş’ta denize girebileceğiniz, doğayla iç içe olacağınız bir nokta Hidayetin Koyu. Merkez ilçeye yaklaşık 2,5 kilometrelik bir mesafede yer alan koyda kumsal bulunmamakta olup, genellikle kıyıları kayalıktır. Aynı zamanda dalış teknelerinin uğrak noktalarından biridir.

Kaş Yapılacak Aktiviteler
Eğer sualtı dünyasına ilginiz varsa, Kaş’ın akvaryumu anımsatan denizinde dalış yapmadan tatilinize son vermeyin.
Kaş’ta uzun süre tatil planınız varsa bölgenin eski yerleşim alanlarını gezmeyi ihmal etmeyin. Xanthos Antik Kenti, Kyaneai Antik Kenti, Trysa Antik Kenti, Phellos Antik Kenti, Andriake Antik Kenti görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.
Tekne turlarına katılıp, birçok koyu gezme fırsatını kaçırmayın. Kaş limanında, günübirlik tekne turları düzenleniyor.
Akşam saatlerinde Kaş’taki barlara geçebilir, size hitap eden bir mekanda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Kaş gece hayatı oldukça hareketli geçiyor.
Kaş’ta Ne Yenir?
Antalya’nın birbirinden lezzetli yöresel tatları, Kaş’ın tüm restoranlarının mönüsünde bulunuyor. Akdeniz mutfağına ait yemekler damağınızda ayrı bir yer edinecek. Özellikle zeytinyağlıların ön planda olduğu bölgede deniz ürünlerinden de bol bol tadabilirsiniz. Istakoz, palamut, kefal ve mercan, mevsimine göre en çok tüketilen lezzetlerdir. Ayrıca rakı balık yaptığınız gün, yöreye ait mezelerin tadına muhakkak bakmalısınız.