Biz Sizi Arayalım

Montenegro Airlines İle Budva Turu Kesin Kalkışlı

1.Gün İstanbul –Tivat-Budva
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Montenegro Airlines kontuarı önünde Saat 11:00’da buluşma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Montenegro Airlines MNE401 seferi ile saat 14:00’da Tivat’a hareket. Yerel saa e 15:50 varışımızın ardından Pasaport işlemleri sonrasında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.


2.Gün Budva
Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montenegro Harikaları turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Montenegro Harikaları Turu Kişi Başı – 50,00 Euro
İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. ardından Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun diğer durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. Turumuzun son durağı Budva. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzda muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Ortaçağ kasabasını andıran sokaklar, küçük dükkan ve restoranları ile tarihi Stari Grad Budva'nın old town(eski şehir) diye bilinen tarihi merkezini gezeceğiz.
Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz.

3.Gün Budva
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Tara Kanyonu Rafting Turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Tara Kanyonu Rafting Turu Kişi Başı – 50,00 Euro
82 km uzunluğa sahip olan Tara Kanyonu’nun son 36 kilometresi Bosna-Hersek ile Karadağ arasında doğal sınırı oluşturmaktadır. Bu turumuza katılarak bu eşsiz kanyonda rafting yapabilir, aksiyon ve eğlence dolu bir gün geçirebilirsiniz.

4.Gün Budva
Sabah alınacak kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan Turu Kişi Başı – 50,00 Euro
Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz ilave olarak kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz.

5.Gün Budva-Tivat-İstanbul
Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Tur liderinizin belirleyeceği saa e havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Montenegro Airlines MNE400 seferi ile 11:30’da uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 13:20 varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Bir sonraki PAYDOS Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle…

 

Oteller

Dönem

2 & 3

Kişilik Odada

Kişi Başı

Single oda Farkı

Çocuk

Fiyatı (2 – 12 yaş)

Bebek Fiyatı

(0-2 yaş)

3* Hotel BIP

Sezon Turları

369 €

100 €

299 €

150  €

4* Kalos Becici Hotel

Sezon Turları

499 €

120 €

399 €

150  €

 

Tarih Seçenekleri

Tur Kalkış Tarihleri

-01.05.2022 4 gece 5 gün

-15.06.2022 4 gece 5 gün

-06.07.2022 4 gece 5 gün

-13.07.2022 4 gece 5 gün

-03.08.2022 4 gece 5 gün

-24.08.2022 4 gece 5 gün

-07.09.2022 4 gece 5 gün

Fİyatlar ve müsatlikler değişkenlik gösterebilir. Lütfen Acentemiz ile görüşünüz.


Montenegro Airlines İle İstanbul Yeni Havalimanı – Tivat –İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Havalimanı Vergileri
4*Hotel Kalos Becici – 3* Hotel BIP 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Şehir Vergileri
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 150 TL
Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
Öğle ve Akşam Yemekleri & Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
Covid – 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
PCR Test Ücretleri
Kişisel Harcamalar
Rehber ve Şoför Bahşişleri
  • Kodu: BTBBUDVA
  • Kapasite: 20
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    6.704,73 TL

  • (369 EUR)


Mevcut Seçenekler:

KişiBunlar da İlginizi Çekebilir

Belgrad Turu Vizesiz Ramazan Bayramında

Belgrad Turu Vizesiz Ramazan Bayramında

Belgrad Turu Air Serbia Havayolları İle RAMAZANBAYRAMI BELGRADE*** 01 Mayıs 2022 Hareketli * 1.Gün İzmir – Belgrad ** 01 Mayıs 2022 Pazarİzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Air Serbia kontuarı önünde SAAT 06:25’de buluşma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Air Serbia Hava Yollarının JU9071 Seferi uçuşu ile saat 09:25 de Belgrad’a hareket. Yerel saatte 09:25 varışımızın ardından Pasaport işle..

5.977,93 TL