Biz Sizi Arayalım

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu 16 Şubat

16 Şubat Hareketli KARS-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ TURU
1 gece Turistik Doğu Ekspresinde özel kompartımanda, 2 gece Kars Otel Konaklaması İzmir-Ankara, Kars-İzmir Uçak Bileti 2 Uzman Rehberler Eşliğinde Turlar


1. GÜN ANKARA-KARS
Saat 08.30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları’nın PC3164 numaralı uçuşuyla saat 10.40’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 11.50’de Ankara Esenboğa havalimanına inişimize istinaden bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Trenimize bineceğimiz saate kadar serbest zaman. Planladığımız saatte Turistik Doğu ekspresinde bize özel olarak hazırlanmış vagonumuza ve odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 16.55’de trenimiz Kars’a hareket ediyor. Keyifli sohbetler eşliğinde bize ayrılan kompartımanlarımızda tüm gece seyahat ediyoruz.
2. GÜN KARS
Doğu ekspresi ile eşsiz manzaraları seyrederek yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 06.00- 07.00 saatleri arası İliç Tren İstasyonuna (Kemaliye) varış. Ortalama 3 saat trenimiz mola verecektir. Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Kemaliyeturunakatılabilirler.(Kış şartlarında Karanlık Kanyon'a gidilemiyor. Tekne turu yapılamıyor)Kemaliye turunda görülecek yerler arasında Mani Yolu,Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta
Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. Saat 09.05’de Erzincan’a hareket. Saat 11.00-11.30 arası Erzincan Tren Garına varış. Trenimiz Erzincan’da ortalama 2 saat mola verecektir. Erzincan kent merkezini keşfetmeniz için bu duraklamayı değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek turumuza katılabilirler. (60 TL)Trene dönüş saat 13.39’da Erzurum’a hareket. Saat 17.35-18.00 arası Erzurum Tren Garına varış. Ekstra olarak düzenlenecek Panaromik Erzurum Turu & Akşam yemeği için Çağ Kebabı Belirtilen saatte toplanma ve Trene dönüş. Saat 20.13’de Erzurum’dan Sarıkamış güzergâhı ile Kars’ahareket. Saat 23.58-00.30’da Kars Tren garına varış ve bizi bekleyen aracımızla buluşuyor otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve geceleme.
Kemaliye Turu +Ulaşım : 70 TL
Erzincan & Girleyik Şelalesi: 60 TL
Panaromik Erzurum Turu & Çağ Kebabı: 75 TL
3. GÜN KARS ŞEHİR TURU –ANİ ÖREN YERİ-ÇILDIR GÖLÜ-BOĞATEPE KÖYÜ
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kars şehir merkezi gezisinde Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Arkeoloji Müzesi, Havariler Kilisesi, Fethiye Cami’nin görülmesinden sonra Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesi nin gezilmesi Kars merkezde peynir ve bal alışverişi imkânı ve serbest zaman. Serbest zaman sonrasında Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Göl çevresinde fotoğraf çekimi ve serbest zaman ve öğle yemeği ardından Anı Ören yerine hareket. Büyük Katedral, Ebul Meneçuher Camii, Kızlar Sarayı, İpekyolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Aslanlı Kapının görülmesi, Arpaçay’ın görülmesi, Kars şehir merkezine hareket. Arkeoloji Müzesi, Havariler Kilisesi, Fethiye Cami’nin görülmesi, Geceleme Otelimizde. Akşam arzu edilirse Yemekli ( tadı damağınızda kalacak kaz eti tatma olanağı) Ekstra Bölgenin en iyi ekibinden Kafkas Dansları + Aşık Atışması+ Canlı Müzik Programı gösterilerini izleme imkânı olacak.(120 TL)

4. GÜN KARS- İZMİR
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Erzurum’a hareket yol üzerinde Sarıkamış Şehitliği, Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Av Köşkünü gördükten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Erzurum’a geliyoruz. Burada görülecek yerler arasında Kongre Binası, Üç Kümbetler, Yakutiye Medreseleri ve Ulu Cami vardır. Gezimizin sonrasın da Erzurum havalimanına hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemleri ardından İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

*Özel tur araçları ile seyahat
*Araç içi ikramlar
*2 gece Kars Hotel de konaklama
*Otelde alınacak 2 kahvaltı
*1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Doğu ekspresi ile Ankara- Kars Yataklı Trende konaklama
*İzmir-Ankara Pegasus Havayolları uçak bileti
*Kars – İzmir Sunexpress Uçakbileti
*Havalimanından tren garına transfer
*Programda dahil olan turlar
*Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
*Tüm öğle yemekleri,
*Doğu Ekspresi Treninde Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
*Alkollü ve Alkolsüz içecekler
*Mini bar kullanımı
*Programda belirtilen ekstra turlar
*Kafkas dansı gösterisi ve kişisel harcamalar.
*Müze- ören yeri giriş ücretleri
  • Kodu: ELİZE10172020
  • Kapasite: 20
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    1.990,00 TL

Kişi