Biz Sizi Arayalım

Yine Yeniden Kışta Yazı Yaşamaya, Güney Afrika'ya

THY İLE AKTARMASIZ DİREK UÇUŞ KONFORU İLE

! VİZESİZ !

3 Kent  2 Okyanus 1 Ülke

27 Ocak-1 Şubat 2020 Güney Afrika

Safari(Yemekli) ve Lesedi Afrika Köyü(Yemekli) Dahil

 

Cape Town-Johannesburg-Pretoria-Pilanesberg Safari Parkı-Masa Dağı-Lesedi Afrika Köyü-Waterfront-Ümit Burnu-Penguen Koyu-Robben Adası- Cape Malay

26 Ocak 2020 gece saat 23:30’da misafirlerimizle buluştuktan sonra pasaport ve bagaj işlemlerimiz için THY kontuarı önünde buluşma…

27 Ocak 2020: Gece saat 02:25 de İstanbul Havalimanın’dan Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Güney Afrika’nın Cape Town kentine uçuşumuz gerçekleşiyor. Yaklaşık 12 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat ile 11:40’de Cape Town’dayız.

Bizleri bekleyen aracımızla ilk olarak şehir turumuzu yapıyoruz. Cape Town tarihi askeri kalesi olan Good Hope, Belediye binası,6.Bölge müzesi, Cape Town Parlementosu, İziko Kölelik ve Utanç Müzesi, rengârenk evlerden oluşan Bo Kaap mahallesi gezeceğimiz yerler arasında. Afrika yerli pazarı olarakta bilinen Green Market Meydanında alış veriş molası veriyoruz. Tamtamlar, deri ve ahşaptan yapılmış yüzlerce çeşit hediyelik eşya, el yapımı biblolar, vuvuzelalar…Zulu olarakta bilinen yerli halkın oluşturduğu bu şirin çarşıda verilen alış veriş ve yemek molasının ardından otelimize  hareket ediyoruz.

28 Ocak: Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Cape Town Limanından hızlı feribotlarla efsanevi başkan, özgürlük savaşçısı Nelson Mandela ve bir çok siyasinin senelerce hapis yattığı, Afrikanın Alkatraz Adası olarak bilinen Robben Adası’na gidiyoruz. Nelson Mandela’nın koğuşu, hapishane kompleksi, askeri alanlar, Robben Köyü göreceğimiz yerler arasında. Okyanus kıyısında verilen kısa molada bir şeyler içebilir, Cape Town’ı okyanus ötesinden izleyebilirsiniz. Ada turu sonrası hızlı feribotlarla tekrar liman bölgesine geliyor, Waterfront bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanınız içerisinde İki Okyanus Akvaryumu’nu gezebilir, liman da ki deniz ürünlerini restoranlarında güzel bir öğle yemeği yiyebilir yâda alış veriş merkezinde bir şeyler atıştırıp alış veriş yapabilirsiniz. Öğleden sonra Waterfront gezisi sonrası, dünyaca bilinen Masa Dağı’na gitmek üzere teleferik istasyonuna gidiyoruz.1086 metre rakımlı,3 km’lik dümdüz zirvesiyle görülmeye değer bir tabiat harikası. Zirvesinden uçsuz bucaksız okyanus manzarası eşliğinde unutulmaz bir deneyim. Akşam saatlerinde Masa Daği gezimizi sonlandırıyor, tur sonu otelimize hareket ediyoruz.

29 Ocak: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tam gün yarım ada turuna katılıyoruz. İlk olarak Clifton & Camps Bay(Kamp koyu), Twelve Apostles (12 havariler tepesi) Llandudno bölgelerini panoramik olarak gördükten sonra Hout Bay’de (Hout Koyu) mola veriyoruz. Hout Bay, mizansel de olsa kendi pasaportuna sahip, kent içinde devlet olmayı başaramamış küçük bir koy. Burada denizaslanlarını balıkla besleyebilir, eşsiz okyanus manzarası eşliğinde bir şeyler içebilirsiniz. Ayrıca denizaslanları adasına yaklaşık 1 saat sürecek tekne turu da yapıyoruz. Tekne turu sonrası Buradan ayrılıyor, Chipmans Peak(Zirve) yolunu takip ederek, Cape Of Good Hope Nature Reserve, yani Ümit Burnu Milli Parkına gidiyoruz. Milli park girişinde deve kuşları ve babunlarla karşılaşabiliriz:) Dileyen misafirler kısa bir fünikiler(Raylı sistem) yolculuğuyla Ümit Burnu Deniz Feneri’nin olduğu tepeye çıkabilirler. Vee en sonunda dünyanın en güney ucu,iki okyanusun birliştiği, Güney kutbu Antartika’ya en yakın geçiş noktası olan Ümit Burnu’ndayız. Tarif edilemez, yaşanması geren bir deneyim. Uçsuz bucaksız Hint ve Atlantik Okyanusu manzarası alıp götürüyor adeta. Ülkemizden  karayolu ile yaklaşık 13000 km uzakta bir nokta burası. Ümit Burnu’ndan  ayrıldıktan sonra,  Afrika penguenlerinin yaşadığı, penguen kolonisine gidiyoruz. Bu nadir bulunan sevimli hayvanlara dokunma mesafesinde doğal ortamlarında görme şansımız oluyor. Burada kısa bir yemek molasının ardından Simons Town, Muizenberg ve Constantia bölgelerini panaromik olarak görüyoruz. Bu bölgeler genel olarak Hollandalı, Belçikalı, İngiliz yerleşimcilerin yaşadığı bölgeler. Gün sonunda otelimize hareket ediyoruz.

30 Ocak: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Cape Town Havalimanına transferimizin ardından 11:20 uçuşu ile Johannesburh eyaletine bağlı Lanseria kentine uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saat ile 13:15 te Lanseria Havalimanına indikten sonra bizleri bekleyen aracımız ile Lesedi Afrika köyüne gidiyoruz. Köyün girişinde yerli kıyafetleri giymiş afrikalılar, yöresel dansları ve şarkılarıyla bizleri karşılıyor. Öğle yemeğimizi de bu turistik köyde alıyoruz. Afrika’nın tüm yöresel ve etnik yapısının canlı şekilde anlatıldığı bu ilginç yerde turumuzu sonlandırdıktan sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama Pretoria kentinde.

31 Ocak :Sabah saat 06:00 da bizleri bekleyen aracımızla tam gün Pilanesberg Milli Parkı safari turuna katılmak üzere otelden ayrılıyoruz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Gezi öncesi kısa bir kahvaltı molası veriyoruz. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Tur sonunda otelimize transferimiz gerçekleşiyor.

1 Şubat: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası valizlerimizi hazırlıyor ve çıkış işlemlerimize başlıyoruz. İlk olarak Pretoria Parlemento Binası ve 9 metre yüksekliğinde Nelson Mandela Anıtı önünde fotoğraflarımızı çektikten sonra Johannesburg’a gidiyoruz. Panaromik şehir turu ve serbest zamanın ardından Johannesburh Tambo Havalimanına gidiyoruz. Yerel saat ile 19:15 te İstanbul’a uçuşumuz başlıyor.

2 Şubat: Sabah saat Türkiye saati ile 06:05’te İstanbul Havalimanına geliyoruz. Yaklaşık 10 saatlik aktarmasız Türk Hava Yolları uçuşu ile unutulmaz hatıralarla birlikte keyifli bir yolculuğun ardından siz değerli misafirlerimizle tekrar bir başka turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER                                                  

*Türk Hava Yolları ile İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul Dış hat uçuşları                                                                                                             

*Cape Town-Lanseria iç hat uçuşu                                                                            

*Türkçe rehberlik hizmeti                                                                                            

*5 gece 4 yıldızlı vb. otellerde ODA+KAHVALTI konaklama

(3 gece Cape Town-2 gece Pretoria/Johannesburgh)

*Cape Town-Lanseria-Pretoria Havaalanları ve oteller gidiş dönüş transferleri

*Pilanesberg Milli Parkında 4x4 araçla safari turu ve öğle yemeği, transfer dâhil)

*Lesedi Afrika Köyü gezisi(Giriş ücretleri, öğle ya da akşam yemeği, transfer dâhil)

*Yarım gün Cape Town, Pretoria ve Johannesburgh Metropol şehir turu

 

EKSTRA TURLAR

*Tam gün Waterfront, Masa Dağı ve Robben Adası turu (Hızlı feribotlarla gidiş dönüş ulaşım,(150 USD)

*Tam gün Ümit Burnu, Yarımada, Hout Bay Koyu, Deniz aslanları adası tekne turu penguen kolonisi turu(150 USD)

*Yurt dışı çıkış harcı ve seyahat sigortası

*Belirtilmeyen diğer tüm yemekler ve ekstra eğlence vb. turlar

EKSTRA TURLAR TUR ÖNCESİNDE REHBER TARAFINDAN NAKİT OLARAK ALINACAKTIR. TURA KATILACAK

 

 

 

 

 

*Türk Hava Yolları ile İstanbul-Cape Town/Johannesburg-İstanbul Dış hat uçuşları
*Cape Town-Lanseria iç hat uçuşu
*Türkçe rehberlik hizmeti
*5 gece 4 yıldızlı vb. otellerde ODA+KAHVALTI konaklama (3 gece Cape Town-2 gece Pretoria/Johannesburgh)
*Cape Town-Lanseria-Pretoria Havaalanları ve oteller gidiş dönüş transferleri
*Pilanesberg Milli Parkında 4x4 araçla safari turu ve öğle yemeği, transfer dâhil)
*Lesedi Afrika Köyü gezisi(Giriş ücretleri, öğle ya da akşam yemeği, transfer dâhil)
*Yarım gün Cape Town, Pretoria ve Johannesburgh Metropol şehir turu
*Tam gün Waterfront, Masa Dağı ve Robben Adası turu (Hızlı feribotlarla gidiş dönüş ulaşım,(150 USD)
*Tam gün Ümit Burnu, Yarımada, Hout Bay Koyu, Deniz aslanları adası tekne turu penguen kolonisi turu(150 USD)
*Yurt dışı çıkış harcı ve seyahat sigortası
*Belirtilmeyen diğer tüm yemekler ve ekstra eğlence vb. turlar
  • Kodu: 21032018
  • Kapasite: 10
  • 1 Yetişkin İçin Fiyat

    10.887,00 TL

  • (1900 USD)

Kişi