Biz Sizi Arayalım

Yunanistan Adaları Kapıda Vize Uygulaması

Yunanistan Kapı Vizesi Şartları

Kalın punto ile yazılmış evraklar hazırlanması gerekmektedir.

1.İki adet Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde beyaz fonda çekilmiş fotoğraf ( Shengen vizesi için istenilen fotoğraf ölçüleri ile aynıdır )Daha önceden çekilmiş eski ,daha önceden vize başvurusunda kullanılmış, pasaport vs için kullanılmış fotoğraflar kabul edilmemektedir.

2.Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi

3.Pasaport Fotokopisi (ve varsa daha önce alınmış shengen vize sayfalarının fotokopisi) 

4.Seyahat Sağlık Sigortası: Islak imza ve kaşeli olmalıdır (90 günlük ya da kalacağınız gün sayısı kadar yaptırabilirsiniz) Acentamızdan yaptırabilirsiniz.

5.Otel Rezervasyon Belgesi: Seyahatiniz boyunca konaklayacak tüm yolcular için ( Çocuk,bebek vs dahil ) otel rezervasyonu gereklidir, otel ödemesini yaptığınızı belirtecek şekilde olması zorunludur. Günübirlik geziler için otel rezervasyonuna gerek bulunmamaktadır. Otel Rezervasyonu acentamızdan yaptıysanız gerek yoktur

6.Feribot Bileti: Gidiş dönüş feribot biletleri alınmış (ödenmiş) olmalı ve bilet çıktıları evrak eklerine mutlaka konulmalıdır. Rezervasyon biletler kabul edilmemektedir. Feribot Biletinizi acentamızdan yaptıysanız gerek yoktur.

7.Maddi Gelir Beyanı: Banka hesabınızda seyahatiniz süresince yetecek kadar bakiye bulunması ve son 3 aylık ekstrenizi (bankadan alınmış ıslak imzalı olmalı) göstermeniz gerekmektedir. Banka hesabı bulunmayan yolcular yanlarında 1 yetişkin için en az 450€ Nakit beyan etmek zorundadır.18 yaş altı 1 çocuk için 200€ euro beyan etmek zorundadır.

8.Vize Başvuru Formu: Yunanistan Schengen vizesi ile aynı başvuru formudur, formu https://disk.yandex.com/i/_7GbZpJxxrpz7Q  sayfasından indirebilirsiniz. Vize başvuru formu mavi tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde seyahat edecek kişi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

9.Kapı Vizesi Ücreti: 1 yetişkin için 90€ 'dur.

10.18 Yaş altı 1 çocuk yolcu için kapı vizesi ücreti: 30 € 'dur.Kapıda vize ücreti 1 yetişkin için 90 €’dur. 18 yaş altındaki 1 çocuk için 30 € dur. Bu ücretin evraklarla beraber Nakit Euro olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

11.Sefer tarihinden en az 5 gün önce evrakların ilgili ofise teslim edilmesi gerekmektedir.

12.Yolcu tarafından hazırlanmış Kapı vizesi evraklarının, vize ücretinin, tam ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik beyan edilen evraklardan firmamız sorumlu değildir.

13.Kapı Vizesi uygulaması tek girişlidir. (Başvurulan her Kapı vizesi en fazla 7 gün kullanılabilir.)

14.Göndereceğiniz kargonun ücreti size aittir. Alıcı ödemeli kargolar kabul edilmemektedir. Kargo ücretini başvuru sahibinin karşılaması gerekmektedir. Aksi takdirde kargonuz teslim alınmayacaktır.

15.Vize evraklarınızın Yunanistan Polisi tarafından onaylanmaması durumunda, evrakları teslim ettikten sonra biletinizi açığa aldırmak istemeniz durumunda, seyahate gelmemeniz durumunda ödemiş olduğunuz vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Bilet ücreti iadesi yapılmamaktadır.

16.Pasaportunuzda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin damgasının olmaması gerekmektedir.

17.İsim soyadı dışında her şey İngilizce olarak doldurulacaktır. Örneğin; YUNANISTAN değil GREECE gibi.

18.Ekteki formların elektronik ortamda Latin harfleriyle ve büyük harflerle doldurulması gerekmektedir. Kısaltma yapılmaması gerekmektedir. Örneğin; T.C. değil TURKEY gibi

19.Meslek kısmı İngilizce yazılacaktır. DIS HEKIMI değil DENTIST gibi)

20.Giriş tarihi 05.04 dönüş tarihi 07.04 ise 2 gece olarak değil kalış süresi 3 gün olarak yazılacaktır.

21.Vize başvuru formunda (Word dosyası) 27 numaralı kısım boş bırakılacaktır. Yunanistan’a varışta pasaport polisi tarafından doldurulacaktır.

22.Vize başvuru formları bilgisayar üzerinden doldurulup, daha sonra çıktısı alınarak ıslak imzalı şekilde tarafımıza gönderilmesi gereklidir.

Evraklar hazırlandıktan sonra selin@paydostur.com e posta adresine göndermeniz rica olunur.